zespół muzyczny dolnośląskie - Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych.

Zespołe muzyczny dolnośląskie, zespół na wesele dolny śląsk. Najczęściej występujemy w okolicach: Wrocław, Jelenia Góra, Kamienna Góra oraz Wałbrzych.

AKTUALNOŚCI:

Cenne porady

Cenne porady dotyczące wyboru zespołu.

Wesele organizuje się najczęściej raz w życiu. Nikt z nowożeńców nie ma więc doświadczenia w tej branży. Dlatego umieszczamy tu kilka porad, które mamy nadzieję, pomogą Państwu w organizacji tej pięknej imprezy.

Czym kierować się podczas wyboru zespołu?

 • Przede wszystkim musi Państwu podobać się muzyka wykonywana przez dany zespół, oraz odpowiadać styl przeprowadzania imprezy. Najlepiej więc, jeśli jest okazja osobiście zobaczyć zespół w akcji. Żeby mieć skalę porównawczą warto zobaczyć kilka zespołów. Drugim najważniejszym kryterium wyboru są referencje udzielane przez zaufane osoby, np.: rodzinę, czy znajomych, którzy mieli okazję bawić się przy danym zespole. Duże rozeznanie mają też restauratorzy, którzy zajmują się organizacją wesel i co sobotę współpracują z inną grupa muzyczną.

Jaki zespół wybrać, duży czy mały?

 • Często kilkuosobowe zespoły chwalą się, że grają na żywo (czyt. z perkusją). Ma to swoje dobre i złe strony.Żeby taki zespół brzmiał naprawdę dobrze w żywym składzie, powinni w nim grać zawodowcy przy użyciu nie byle jakiego sprzętu (zarówno instrumentów jak i nagłośnienia). W technikę gry takich zespołów, nawet już przed północą, wkradają się błędy spowodowane choćby zmęczeniem. Wystarczy, że tylko jeden instrument szwankuje... Zdarza się, że brakuje im atrakcyjnego repertuaru, gdyż trudno jest opanować  w zadawalającym stopniu 150 dobrych solówek...
   
 • Mniejsze, np. 3 osobowe składy (bez perkusji), używające nowoczesnych instrumentów klawiszowych niejednokrotnie lepiej wypadają od "pełnego" składu. Warto wiedzieć, że dużo współczesnych utworów nie powstaje już przy zaangażowaniu tradycyjnych zespołów muzycznych, tylko z użyciem wysokiej klasy sprzętu jak syntezatory, samplery i komputery. Brzmienie tej muzyki oraz jej jakość jest niestety w wielu przypadkach barierą nieprzekraczalną dla żywyego zespołu.
   
 • Dodatkowym atutem jest, gdy w zespole oprócz wokalisty (-ów) jest wokalistka. Powód jest prosty. Repertuar zespołu, w którego składzie nie ma wokalistki jest o 50uboższy od zespołu z wokalistką. Nienajlepiej przecież wygląda mężczyzna, który śpiewa "...To nie ja byłam Ewą...",czy "...Już mi niosą suknię z welonem " Siła dzisiejszych zespołów grających muzykę taneczną tkwi głównie w dobrym wokalu. Warto się zastanowić, czy lepiej mieć zespół 6 -osobowy z jednym wokalistą, czy 3 - osobowy w którym  śpiewają wszyscy.

Kiedy szukać zespołu?

 • Jeśli już podjęli Państwo decyzję o ślubie, to zespołu należy szukać jak najwcześniej. Wtedy Państwo wybierają zespół, taki jaki chcą mieć na imprezie, a nie taki, który ma jeszcze wolny termin. Dobre zespoły należy rezerwować na rok przed datą wesela! Szczególnie w miesiącach takich jak: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, gdyż są to bardzo popularne miesiące na organizację uroczystości.  W kwietniu maju i listopadzie bywa trochę luźniej, ale i tak półroczne wyprzedzenie jest wskazane.

A jeśli dany termin jest już zajęty?

 • Niekiedy jest tak, że decyzję podejmuje się na kilka miesięcy przed weselem. Wszystkie soboty są już zajęte. Co wtedy? Drodzy Państwo, coraz więcej osób decyduje się na organizację wesela w piątki! I nie ma się tu czego bać. W województwie wielkopolskim to już standard. W dolnośląskim dopiero powoli ludzie się do tego przekonują. Pomyślmy nad zaletami imprezy odbywającej się w piątek:
   
 • większość lokali ma piątki wolne, więc chętnie nawet po niższej cenie zrobi Państwu imprezę,
   
 • również zespoły (nawet te bardzo popularne) mają większość piątków wolnych, odpada - ludzie zaczynają już weekend, dużo firm w piątki pracuje krócej, a komunikacja normalnie, więc goście, raczej nie będą mieli problemu z przyjazdem, - po weselu jest jeszcze cała sobota na poprawiny! nikt nie musi pędzić szybko do domu! lub nie pić na weselu - bo jutro trzeba jechać,- w niedzielę wypoczęci goście spokojnie mogą wracać do domu.
 • Czy to mało zalet? A i tak to nie wszystko. Warto więc się zastanowić.

Co trzeba zrobić, żeby wynająć zespół ?

 • Zanim wynajmie się zespół, wskazane jest pomyśleć o tym, czego Państwo oczekują od muzyków na weselu? Zespoły bowiem, bardzo różnią się między sobą zarówno jakością wykonywanej muzyki jak i sposobem prowadzenia imprezy. Bardzo ważnym jest też to, co dla Państwa liczy się najbardziej: termin imprezy, lokal w którym odbędzie się wesele, czy zespół który na nim zagra. Wtedy łatwiej jest ustalić kolejność rezerwacji. Niestety trudno jest dograć te trzy sprawy naraz. Najczęściej trzeba wybierać między tymi opcjami. Jeśli zdecydowani jesteście Państwo na Nas a termin mamy wolny,Wysyłacie na nasze konto zaliczkę a my przesyłamy Wam druk Umowy,z wszystkimi ustalonymi wcześniej detalami:data,miejsce imprezy, godziny itp Jest też druga możliwość,dla tych z Państwa,którzy mieszkają blisko. Najlepiej podjechać do nas na kawkę i ustalimy wszystko na miejscu.

Ile kosztuje wynajęcie zespołu?

 • Z zespołami bywa trochę tak jak z samochodami. Nie da się kupić Mercedesa w cenie malucha. Dobry zespół ceniony jest przez klientów i sam również potrafi się cenić. Cena to jednak nie jedyne kryterium i zanim zapytają Państwo o cenę, warto jest zapoznać się z ofertą zespołu, żeby wiedzieć co za te pieniądze się kupuje, wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję. Warto też się zastanowić, czy wydając niebagatelną sumę na organizację wesela, należy oszczędzać akurat na zespole, od którego uważam, najbardziej zależy to, czy wesele będzie udane. Wysokość gaży, zależy też od Państwa wymagań, długości trwania imprezy oraz odległości od siedziby zespołu. 

             

Oczywiście - decyzja należy do państwa !!!
Pozdrawiamy

Zespół Mini-max

tworzenie stron www.staa.pl
© Mini-Max-Band